Gürsoy Grup

Var olduğu değerlere gösterdiği saygı, miras aldığı emanetlere duyduğu sorumluluk, günün ihtiyaçlarına karşı öngördüğü yenilikçiliği hedefleyen şirketler grubudur.

Süleymaniye Mimar Sinan'ı Anma Günü


Gürsoy Grup, kültürel mirasını salt yapılarla değil, geleneklerin de geri kazanılmasıyla gelecek nesillere aktarılabileceğine inanıyor.

Mimar Sinan'ın unutulmuş bir vasiyetini her yıl yerine getirerek İstanbul'a bir değer daha kazandıran Gürsoy Grup, Mimar Sinan'ın "İnsanların birliği ve beraberliği için Muharrem ayının 10'unda Süleymaniye'deki evinde aşure pişirilerek vatandaşlara dağıtılması, bunun için 300 akçelik bütçe ayrılması, ayrıca 60 akçenin fakir fukaraya sadaka olarak dağıtılması" vasiyetini Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürsoy aracılığıyla yerine getiriyor. Geleneksel olarak her yıl Muharrem ayının 10.günü gerçekleştirilen etkinlik programı, öğle namazı sonrasında Mimar Sinan Türbesi'ndeki duanın ardından, kazanlarda pişirilen aşurenin halka ikramıyla sürüyor. Mülki erkan ve çok sayıda millet vekilinin katıldığı etkinlik, halkın yoğun ilgisiyle karşılanıyor ve Mimar Sinan İlköğretim Okulu öğrencileri de etkinliğin doğal bir parçası oluyor.