Gürsoy Grup

Var olduğu değerlere gösterdiği saygı, miras aldığı emanetlere duyduğu sorumluluk, günün ihtiyaçlarına karşı öngördüğü yenilikçiliği hedefleyen şirketler grubudur.

Black Green


Gürsoy Grup, tamamen yerli demir cevherine dayalı ve yerli kaynaklar ile çalışan Black Green markası ile Türkiye’nin potansiyel demir cevherini çevreci yatırımlarla ekonomiye kazandırıyor.

2013 yılında pik demir üretmek üzere kurulmuş olan Black Green AŞ, 2016 yılında Gürsoy Grup bünyesine dahil olmuştur. 

Bu süreçte pik demir üretimi yerine ferrokrom üretimine karar verilmiş ve yoğun ar-ge faaliyetleri sonucunda şirketimiz dünyada kabul görmüş bazı üretim proseslerini birleştirerek, tipik Türk krom cevherlerinin daha verimli işlenebileceği bir proses geliştirmiştir. 

Ferrokrom üretimi için yatırım kararı alınmış ve 2019 yılı başında yatırım projesi hayata geçirilerek Yüksek Karbonlu Ferrokrom üretimine başlanmıştır. 

‘Geleceğe Sahip Çıkıyoruz’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, insan ve temiz çevre odaklı, sürdürülebilir proje ve yatırımlarımızla, yenilikçi teknoloji ve ürünlerimizi; en yüksek müşteri memnuniyeti için üretip gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakma çabası güdüyoruz.

http://blackgreen.com.tr